XV Powiatowa Giełda Szkół Ponadgimnazjalnych
W dniu 24 kwietnia nasza szkoła wzięła udział w XV Giełdzie Szkół Ponadgimnazjalnych, podczas której zaprezentowaliśmy nowoczesne i interesujące kierunki kształcenia w „ Mechaniku”.
{webgallery}
{/webgallery}
POROZUMIENIE O WSPÓŁPRACY W RAMACH KSZTAŁCENIA INFORMATYCZNO – MECHATRONICZNEGO pomiędzy Zespołem Szkół Zawodowych nr 2 im. Powstańców Warszawy w Mińsku Mazowieckim a Zespołem Szkolnym w Cegłowie.
W dniu 4 kwietnia 2018r. zostało zawarte porozumienie pomiędzy Zespołem Szkół Zawodowych nr 2 im. Powstańców Warszawy w Mińsku Mazowieckim,
reprezentowanym przez dyrektora Tomasza Płochockiego, a Zespołem Szkolnym w Cegłowie reprezentowanym przez dyrektora Emilię Kowalczyk – Rumak. Współpraca została zawarta przy udziale i wsparciu Starosty Mińskiego Pana Antoniego Jana Tarczyńskiego oraz Wójta Gminy Cegłów Pana Marcina Uchmana.
W ramach porozumienia, współpraca obejmować będzie w szczególności:
korzystanie z laboratoriów i pracowni dydaktycznych Zespołu, organizowanie ćwiczeń i pokazów lekcyjnych, opracowywanie materiałów dydaktycznych, organizowanie kół zainteresowań dla uczniów, przygotowania i realizowania innowacji i eksperymentów pedagogicznych, organizowanie wspólnych przedsięwzięć dla społeczności szkolnych i lokalnych, organizowanie konkursów dla uczniów, opiekę dydaktyczną w zakresie realizacji programów. Po części oficjalnej młodzież mogła zapoznać się z laboratoriami i pracowniami oraz uczestniczyć w kilku pokazach zorganizowanych przez uczniów i nauczycieli Zespołu.
Zespół Szkół Zawodowych nr 2 im. Powstańców Warszawy w Mińsku Mazowieckim i Zespół Szkolny w Cegłowie deklarują współpracę w celu propagowania i rozwijania wśród uczniów zainteresowań naukami ścisłymi i technicznymi, podnoszenia poziomu nauczania związanych z tym przedmiotów, oraz przygotowania uczniów do podejmowania nauki na kierunkach technicznych.
{webgallery}
{/webgallery}
Drugi „Marsz Pamięci – 63 dni Chwały”
2 października 2017 r. był dniem z pozoru takim samym jak każdy inny, lecz jak w słowach piosenki „Nie złamie wolnych żadna klęska, Nie strwoży śmiałych żaden trud” dającym sygnał do drugiego „Marszu Pamięci – 63 Dni Chwały” O godz. 10.00 społeczność Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 im. Powstańców Warszawy zgromadziła się przy „Kamieniu Pamięci” znajdującym się na terenie naszego Zespołu w celu oddania czci patronom szkoły – Powstańcom Warszawy. 73 lata temu upadło Powstanie Warszawskie wymierzone przeciwko okupującym Warszawę wojskom niemieckim. Zorganizowane było przez Armię Krajową w ramach akcji „Burza”. W trakcie dwumiesięcznych walk straty wojsk polskich wyniosły ok. 16 tys. zabitych i zaginionych, 20 tys. rannych i 15 tys. wziętych do niewoli. W wyniku nalotów, ostrzału artyleryjskiego, ciężkich warunków bytowych oraz masakr urządzanych przez oddziały niemieckie zginęło od 150 tys. do 200 tys. cywilnych mieszkańców stolicy.
O wydarzeniach sprzed 73 lat w obecności Starosty Mińskiego Antoniego Jana Tarczyńskiego, ks. proboszcza Mariana Sobieszka, kombatantów i rodziców, przypomnieli uczniowie kl. 3 Tee pod opieką wychowawcy pana K. Ostrowskiego i pani M. Słomczyńskiej. W części artystycznej udział wzięli uczniowie zaprzyjaźnionej Szkoły Podstawowej im. K. K. Baczyńskiego w Ładzyniu pod opieką Pani Urszuli Młoduchowskiej, którzy zaprezentowali swój odrębny program artystyczny. Złożenie wiązanek i zapalenie zniczy przy „Kamieniu Pamięci” było sygnałem do wymarszu. Młodzież pod opieką nauczycieli i członków Ochotniczej Straży Pożarnej wyruszyła ul. Chochołowską na drugi „Marsz Pamięci – 63 Dni Chwały” upamiętniający nie tylko powstańców warszawy, ale również ofiary II wojny światowej naszego powiatu.
Na trasie marszu zapalone zostały znicze między innymi przy tablicy poświęconej pamięci członków rodziny Sażyńskich z Mińska Mazowieckiego, aresztowanych w wyniku tzw. „Wielkiej Wsypy”, Pomniku Szarych Szeregów poświęconego pamięci harcerzy, pomniku Katastrofy Smoleńskiej, pomniku Konstytucji 3 maja. Szczególnym miejscem, do którego zmierzał tegoroczny marsz była ulica Powstańców Warszawy w Mińsku Mazowieckim. We wrześniu 2016 roku weszła w życie tzw. ustawa dekomunizacyjna, na podstawie której, każda miejscowość w Polsce zobowiązana jest do zmiany nazw ulic upamiętniających osoby, wydarzenia, organizacje lub daty symbolizujące komunizm lub inny ustrój totalitarny. Rada Miasta Mińsk Mazowiecki w czerwcu 2017 r. przyjęła nową nazwę z ul. Gen. S. Popławskiego na – ul. Powstańców Warszawy. Żywa lekcja historii przy akompaniamencie piosenek powstańczych i syreny alarmowej nie wydała się nużąca mimo, iż uczestnicy marszu pokonali przeszło 7 kilometrów.
{webgallery}
{/webgallery}
V Dni Powiatu Mińskiego
Nasze stoisko na V Dniach Powiatu Mińskiego w niedzielę, 18 czerwca 2017 r. na który tłumnie przybyli mieszkańcy naszego powiatu.
{webgallery}
{/webgallery}
7. rocznica katastrofy smoleńskiej
10 kwietnia 2017 r. delegacja naszej szkoły uczestniczyła w obchodach siódmej rocznicy tragedii pod Smoleńskiem. Złożyliśmy kwiaty i zapaliliśmy znicze.
{webgallery}
{/webgallery}
XIV Powiatowej Giełdzie Szkół Ponadgimnazjalnych
7 kwietnia 20167 r. przedstawiciele naszej szkoły wzięli udział w XIV Powiatowej Giełdzie Szkół Ponadgimnazjalnych, podczas której szkoła zaprezentowała swoją ofertę edukacyjną przed tegorocznymi abiturientami gimnazjum. Wszystkim zainteresowanym udzielaliśmy informacji dotyczących rekrutacji, kierunków kształcenia, możliwości związanych z wykonywaniem zawodu. Ponadto wszyscy zainteresowani mogli zapoznać się z najnowszymi technologiami jakimi dysponuje nasza placówka. Nie obyło się również bez wizyt gimnazjalistów w naszej szkole. Gości po naszej placówce oprowadzali uczniowie klasy 3 Tme.
{webgallery}
{/webgallery}
III Festiwal Nauki
W niedzielę 11 grudnia 2016 r. w Gimnazjum Miejskim nr 3 odbyła się trzecia edycja Festiwalu Nauki podsumowująca projekt „Mini Inżynier”, który prowadzony jest przez Komendę Hufca ZHP „Mazowsze” w Mińsku Mazowieckim. Także nasza szkoła po raz kolejny zaprezentowała jedne z najnowszych trendów technicznych. Dla dzieci, młodzież oraz dorosłych czekały zestawy laboratoryjne z automatyki, elektroniki, mechatroniki, które na co dzień służą do nauki naszej młodzieży. Dużym zainteresowaniem cieszyła się możliwość sprawdzenia swoich zdolności w „malowaniu światłem” prowadzonym przez szkolne koła fotograficzne. W III Festiwalu Nauki udział wzięli nauczyciele: J. Kosieradzki, S. Szlagor, A. Wiśniewski, M. Wróblewski, J. Zduńczyk. Grupę uczniów reprezentowali: A. Szczepanik, K. Jakubiak, A. Trzaskoma, N. Kędzior, M. Krzewska, P. Jackowski, Sz. Wilczyński, B. Rycielski, M. Kielczyk.
{webgallery}
{/webgallery}
XIII Powiatowa Giełda Szkół Ponadgimnazjalnych
22 kwietnia 2016 r. przedstawiciele naszej szkoły wzięli udział w XIII Powiatowej Giełdzie Szkół Ponadgimnazjalnych, podczas której szkoła zaprezentowała swoją ofertę edukacyjną przed tegorocznymi abiturientami gimnazjum. Wszystkim zainteresowanym udzielaliśmy informacji dotyczących rekrutacji, kierunków kształcenia, możliwości związanych z wykonywaniem zawodu. Ponadto wszyscy zainteresowani mogli zapoznać się z najnowszymi technologiami jakimi dysponuje nasza placówka oraz współpracująca z nami firma TELTECH. Nie obyło się również bez wizyt gimnazjalistów w naszej szkole. Gości po naszej placówce oprowadzali uczniowie klasy 2 Tme.
{webgallery}
{/webgallery}
SKŁAD ZESPOŁU
-
Mariola Piwek – przewodnicząca zespołu
-
Anna Dąbrowska
-
Barbara Bagińska
-
Marek Czyżowski
-
Lech Dmochowski
-
Barbara Korgul
-
Mariusz Korgul
-
Alina Łodyga
-
Halina Mikuszewska
-
Agnieszka Paja
-
Monika Piskorz
-
Danuta Rogalska
-
Elżbieta Sieradzka
-
Magdalena Słomczyńska
-
Marek Szczurowski
-
Krzysztof Ślusarczyk
-
Andrzej Wiśniewski
-
Joanna Wójtowicz
-
Janusz Zduńczyk
-
Elżbieta Zelwowiec
Stoisko szkoły na Dniach Powiatu Mińskiego – 15 czerwca 2013 r.
PRIORYTETY DZIAŁAŃ ZESPŁU w roku szkolnym 2009/ 2010
-
Promocja szkoły w środowisku lokalnym oraz województwie mazowieckim.
-
Realizacja zadań związanych z obchodami 65-lecia szkoły.
-
Organizacja imprez o zasięgu powiatowym.
-
Wypracowanie sposobów przekazywania pełnej rzetelnej wiedzy o mozliwościach i efektach kształcenia w Zespole.