Terminarz rekrutacji Drukuj Email
Wpisany przez Maciek Mazanka   

TERMINARZ  REKRUTACJI   DO  SZKÓŁ  PONADGIMNAZJALNYCH

W  ZESPOLE  SZKÓŁ  ZAWODOWYCH NR 2 IM. POWSTAŃCÓW  WARSZAWY

W  MIŃSKU  MAZOWIECKIM

NA  ROK  SZKOLNY  2014/2015

 

Termin

Zadania - czynności

data

godzina

Kandydat

Szkolna Komisja Rekrutacyjno-Kwalifikacyjna

od 12 maja (poniedziałek)

do 23 maja (piątek)

 od godz.10.00

 do godz.15.00

Kandydat składa wniosek – podanie o przyjęcie do szkoły – działania zgodnie z harmonogramem w ramach elektronicznego systemu wspomagania rekrutacji.

Szkolna Komisja Rekrutacyjno - Kwalifikacyjna przyjmuje wnioski – podania od kandydatów.

od 20 czerwca (piątek)

do 24 czerwca (wtorek)

   od godz.10.00

do godz. 16.00

Kandydat ma możliwość dokonywania zmiany w wyborze szkół/oddziałów lub złożenia wniosku – podania o przyjęcia do szkoły, jeżeli nie dokonał tego we wcześniejszym terminie z uzasadnionych przyczyn losowych.

Dokonuje zmian. Przyjmuje wnioski – podania od kandydatów. 

od 27 czerwca (piątek)

do 30 czerwca (poniedziałek)

od godz. 11.00

do godz. 16.00

Kandydat składa do szkoły pierwszego wyboru oryginał lub kopię (poświadczone za zgodność z oryginałem) świadectwa ukończenia gimnazjum, oryginał lub kopię (poświadczone za zgodność z oryginałem) zaświadczenia o szczegółowych wynikach egzaminu przeprowadzanego z ostatnim roku nauki w gimnazjum.

Przyjmuje dokumenty.

od 1 lipca (wtorek)

do 3 lipca (czwartek)

   od godz. 9.00

do godz. 15.00

 

Prowadzi postępowanie rekrutacyjne przy zastosowaniu systemu elektronicznego wspomagania rekrutacji wg przyjętych w szkole kryteriów. 

3 lipca (czwartek)

do godz. 16.00

 

Ogłasza listy kandydatów zakwalifikowanych do przyjęcia oraz listy kandydatów niezakwalifikowanych do przyjęcia, zawierające imiona i nazwiska kandydatów uszeregowane w kolejności alfabetycznej oraz informację o zakwalifikowaniu albo niezakwalifikowaniu kandydata, a także najniższą liczbę punktów, która uprawnia do przyjęcia. 

od 4 lipca (piątek)

do 7 lipca (poniedziałek)

od godz. 08.00

do godz. 16.00

Kandydat zakwalifikowany do przyjęcia składa oświadczenie potwierdzające wolę podjęcia nauki w szkole oraz oryginał świadectwa i oryginał zaświadczenia. Kandydat otrzymuje skierowanie do lekarza medycyny pracy.

Wydaje skierowania do lekarza medycyny pracy. Przyjmuje dokumenty.

8 lipca (wtorek)

do godz.16.00

 

Ogłasza listy kandydatów przyjętych i nieprzyjętych (lub informację o liczbie wolnych miejsc) uszeregowane w kolejności alfabetycznej oraz najniższą liczbę punktów, która uprawnia do przyjęcia.

do 29 sierpnia (piątek)

 

 

W przypadku pozostania wolnych miejsc Szkolna Komisja Rekrutacyjno-Kwalifikacyjna przeprowadza postępowanie uzupełniające z wykorzystaniem systemu elektronicznego wspomagania rekrutacji .

 

 

 

WARUNKI I KRYTERIA PRZYJĘĆ

 

DO ZESPOŁU SZKÓŁ ZAWODOWYCH NR 2 IM. POWSTAŃCÓW WARSZAWY

 

W MIŃSKU MAZOWIECKIM NA ROK SZKOLNY 2014/2015

 

 

 

W rekrutacji do szkół  w Zespole Szkół Zawodowych nr 2 im. Powstańców Warszawy w Mińsku Mazowieckim: Zasadniczej Szkoły Zawodowej oraz Technikum ustala się następujący sposób przeliczania na punkty ocen z języka polskiego i trzech wybranych obowiązkowych zajęć edukacyjnych dla kierunków kształcenia w szkołach Zespołu:

 

 

 

Technikum

 

- technik mechanik –             matematyka, zajęcia techniczne, język obcy,

 

- technik pojazdów samochodowych – matematyka, zajęcia techniczne, język obcy, 

 

- technik spedytor – geografia, informatyka, język obcy

 

- technik teleinformatyk – matematyka, język obcy, informatyka

 

- technik informatyk – matematyka, informatyka, język obcy,

 

- technik elektryk – matematyka, zajęcia techniczne, język obcy,

 

- technik elektronik – matematyka, język obcy, zajęcia techniczne

 

- technik mechatronik – matematyka, język obcy, zajęcia techniczne

 

- technik cyfrowych procesów graficznych – matematyka, informatyka, język obcy,

 

 

 

Zasadnicza Szkoła Zawodowa

 

– matematyka, język obcy, zajęcia techniczne,

 

 

 

oraz wyników egzaminu przeprowadzanego w ostatnim roku nauki w gimnazjum, a także sposób punktowania innych osiągnięć kandydatów:

 

200 punktów - maksymalna liczba punktów możliwych do uzyskania w postępowaniu rekrutacyjnym za oceny z języka polskiego i trzech wybranych obowiązkowych zajęć edukacyjnych, a także za wyniki egzaminu przeprowadzanego w ostatnim roku nauki w gimnazjum (oraz za inne osiągnięcia kandydatów odnotowane na świadectwie), w tym:

 

 

 

  1. a)100 punktów - liczba punktów możliwych do uzyskania za oceny na świadectwie ukończenia gimnazjum z języka polskiego i trzech obowiązkowych zajęć edukacyjnych wskazanych przez szkołę oraz za inne osiągnięcia ucznia odnotowane na świadectwie ukończenia gimnazjum

 

- sposób przeliczania na punkty stopni z języka polskiego i trzech wybranych

 

obowiązkowych zajęć edukacyjnych wskazanych w statucie szkoły:

 

18 punktów – stopień celujący

 

14 punktów – stopień bardzo dobry

 

10 punktów – stopień dobry

 

  6 punktów – stopień dostateczny

 

 2 punktów – stopień dopuszczający

 

 

 

 

 

 

 

- sposób przeliczenia na punkty osiągnięć ucznia wymienionych na świadectwie ukończenia gimnazjum:

 

 

 

13 punktów – za tytuł finalisty w co najmniej jednym konkursie, którego program obejmuje w całości lub poszerza treści podstawy programowej co najmniej jednego przedmiotu, lub za tytuł laureata innego konkursu, organizowanych przez kuratora oświaty, co najmniej na szczeblu wojewódzkim – zasady organizacji tych konkursów określone zostały w rozporządzeniu Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 29 stycznia 2002r. w sprawie organizacji oraz sposobu przeprowadzania konkursów, turniejów i olimpiad (Dz.U. Nr 13, poz. 125).

 

 

 

Finalista lub laureat więcej niż jednego konkursu uzyskuje 13 punktów.

 

 

 

7 punktów – za tytuł finalisty w co najmniej jednym konkursie organizowanym przez kuratora oświaty – zasady organizacji tych konkursów i olimpiad określone zostały w rozporządzeniu Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 29 stycznia 2002r. w sprawie organizacji oraz sposobu przeprowadzania konkursów, turniejów i olimpiad (Dz.U. Nr 13, poz. 125).

 

 

 

Finalista więcej niż jednego konkursu uzyskuje 7 punktów. W przypadku przyznania 13 punktów nie przyznaje się 7 punktów

 

 

 

5 punktów niezależnie od liczby zawodów, w których kandydat brał udział, za uzyskane wysokie miejsce  – nagradzane lub honorowane zwycięskim tytułem – w zawodach wiedzy, artystycznych i sportowych organizowanych przez inne podmioty działające na terenie szkół co najmniej na szczeblu wojewódzkim lub ogólnopolskim,

 

 

 

2 punkty niezależnie od liczby zawodów, w których kandydat brał udział, za uzyskane wysokie miejsce – nagradzane lub honorowane zwycięskim tytułem – w zawodach wiedzy, artystycznych i sportowych organizowanych przez inne podmioty działające na terenie szkół co najmniej na szczeblu powiatowym (w przypadku przyznania 5 punktów za osiągnięcia na szczeblu wojewódzkim lub ogólnopolskim nie przyznaje się 2 punktów za osiągnięcia na szczeblu powiatowym),

 

 

 

2 punkty – za osiągnięcia w aktywności na rzecz innych ludzi, zwłaszcza w formie wolontariatu lub środowiska szkolnego,

 

 

 

2 punkty – za świadectwo ukończenia gimnazjum z wyróżnieniem,

 

 

 

 

 

 

 

do 6 punktów – za średnią arytmetyczną zaokrągloną do trzech miejsc po przecinku, uzyskaną z obowiązkowych zajęć edukacyjnych i dodatkowych zajęć edukacyjnych, wymienionych na świadectwie ukończenia gimnazjum oraz religii lub etyki ( w przypadku braku oceny z wymienionych wyżej zajęć edukacyjnych, zajęć tych nie uwzględnia się przy obliczaniu średniej arytmetycznej).

 

 

 

- przy obliczaniu średniej arytmetycznej przyjmuje się następujące wartości punktowe    dla stopni:

 

- 6 punktów – stopień celujący

 

- 5 punktów – stopień bardzo dobry

 

- 4 punkty – stopień dobry

 

- 3 punkty – stopień dostateczny

 

- 2 punkty – stopień dopuszczający,

 

 

 

  1. b)100 punktów – liczba punktów możliwych do uzyskania za egzamin przeprowadzany w ostatnim roku nauki w gimnazjum. Szczegółowe wyniki egzaminu wyrażone w skali procentowej dla zadań z zakresu:

 

- języka polskiego,

 

- historii i wiedzy o społeczeństwie,

 

- matematyki,

 

- przedmiotów przyrodniczych: geografii, biologii, chemii, fizyki,

 

- języka obcego nowożytnego na poziomie podstawowym

 

 

 

Należy przeliczać na punkty przyjmując współczynnik 0,2 (np. uczeń uzyskał z matematyki wynik -70 %, co daje w rekrutacji 14 punktów). 

 

 

 

 

 

 

 

Z A R Z Ą D Z E N I E   Nr 6/ 2014/2015

 

Dyrektora Zespołu Szkół Zawodowych nr 2

 

im. Powstańców Warszawy w Mińsku Mazowieckim

 

 

 

 z dnia 27 lutego 2014r.

 

 

 

w sprawie rekrutacji uczniów do szkół Zespołu Szkół Zawodowych nr 2

 

im. Powstańców Warszawy w Mińsku Mazowieckim – 4-letniego Technikum oraz 3-letniej Zasadniczej Szkoły Zawodowej na rok szkolny 2014/2015

 

                     

 

Na podstawie ustawy z dnia 6 grudnia 2013r. o zmianie ustawy o systemie oświaty oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. z 2014r. poz. 7), Zarządzenia Nr 6 Mazowieckiego Kuratora Oświaty z dnia 10 lutego 2014r. w sprawie rekrutacji uczniów i słuchaczy do publicznych szkół ponadgimnazjalnych na rok szkolny 2014/2015, Zarządzenia Nr 10 Mazowieckiego Kuratora Oświaty z dnia 19 lutego 2014r. zmieniającego zarządzenie w sprawie rekrutacji uczniów i słuchaczy do publicznych szkół ponadgimnazjalnych na rok szkolny 2014/2015  zarządza się, co następuje:

 

§ 1

 

 

 

Ustala się następujące terminy przeprowadzenia postępowania rekrutacyjnego do oddziałów klas pierwszych szkół ponadgimnazjalnych w Zespole Szkół Zawodowych nr 2 im. Powstańców Warszawy w Mińsku Mazowieckim na rok szkolny 2014/2015,  do 3 – letniej Zasadniczej Szkoły Zawodowej oraz 4 – letniego Technikum: 

 

 

 

1) W okresie poprzedzającym rekrutację kandydaci do oddziałów klas pierwszych składają wnioski – podania zgodne ze wzorem ustalonym przez Starostwo Powiatowe w Mińsku Mazowieckim, stanowiące podstawę utworzenia bazy kandydatów – kandydaci do oddziałów klas pierwszych podejmują działania zgodnie harmonogramem w ramach elektronicznego systemu wspomagania rekrutacji:

 

a) od 12 maja (poniedziałek) od godz. 10.00 do 23 maja (piątek) do godz. 15.00

 

b) od 20 czerwca (piątek) od godz. 10.00 do 24 czerwca (wtorek) do godz. 16.00 kandydaci mogą dokonywać zmiany wyboru szkół lub składać wnioski, jeżeli nie dokonali tego w terminie określonym w pkt 1 lit.a z uzasadnionych przyczyn losowych.   

 

 

 

2) Terminy rekrutacji kandydatów na rok szkolny 2014/2015 do oddziałów klas pierwszych szkół ponadgimnazjalnych wchodzących w skład Zespołu: 4-letniego Technikum i 3-letniej Zasadniczej Szkoły Zawodowej:

 

 

 

a) od 27 czerwca (piątek) od godz. 11.00 do 30 czerwca (poniedziałek) do godz. 16.00 kandydaci składają dokumenty do nie więcej niż trzech szkół, w tym:

 

-  oryginały lub kopie (poświadczone za zgodność z oryginałem przez dyrektora gimnazjum, które kandydat ukończył) świadectwa ukończenia gimnazjum

 

- oryginały lub kopie  (poświadczone za zgodność z oryginałem przez dyrektora gimnazjum, które kandydat ukończył) zaświadczenia o szczegółowych wynikach egzaminu przeprowadzanego w ostatnim roku nauki w gimnazjum,

 

Na każdej stronie kopii należy umieścić adnotację: „Stwierdzam zgodność z oryginałem”, datę, pieczęć urzędową szkoły o średniej 36 mm oraz pieczęć imienną dyrektora szkoły i podpis dyrektora lub upoważnionej przez niego osoby.

 

W ramach systemu elektronicznego wspomagania rekrutacji kandydat składa jedną kopię świadectwa i zaświadczenia o szczegółowych wynikach egzaminu przeprowadzanego w ostatnim roku nauki w gimnazjum, w szkole pierwszego wyboru. 

 

 

 

b) od 1 lipca (wtorek) od godz. 9.00 do 3 lipca (czwartek) godz. 15.00 szkolna komisja rekrutacyjno-kwalifikacyjna prowadzi postępowanie rekrutacyjne przy zastosowaniu systemu elektronicznego wspomagania rekrutacji, według przyjętych w szkole kryteriów;

 

 

 

c) do 3 lipca (czwartek) do godz. 16.00 szkolna komisja rekrutacyjno-kwalifikacyjna ogłasza listy kandydatów zakwalifikowanych do przyjęcia do oddziałów klas pierwszych i kandydatów niezakwalifikowanych do przyjęcia do oddziałów klas pierwszych zawierające imiona i nazwiska kandydatów uszeregowane w kolejności alfabetycznej oraz informację o zakwalifikowaniu albo niezakwalifikowaniu kandydata, a także najniższą liczbę punktów, która uprawnia do przyjęcia,

 

 

 

 d) od 4 lipca (piątek) od godz. 8.00 do 7 lipca (poniedziałek) do godz.16.00 kandydaci umieszczeni na listach kandydatów zakwalifikowanych do przyjęcia składają oświadczenia potwierdzające wolę podjęcia nauki w danej szkole oraz oryginał świadectwa i oryginał zaświadczenia o szczegółowych wynikach egzaminu  przeprowadzanego w ostatnim roku nauki w gimnazjum. Kandydaci otrzymują  skierowanie na badania do lekarza medycyny pracy, który wydaje zaświadczenie lekarskie o braku przeciwskazań zdrowotnych do kształcenia w określonym zawodzie (zaświadczenie należy złożyć do 25 sierpnia w sekretariacie szkoły),  

 

 

 

e) 8 lipca (wtorek) do godz. 16.00 szkolna komisja rekrutacyjno-kwalifikacyjna ogłasza listy kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych do oddziałów klas pierwszych. Lista zawiera imiona i nazwiska kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych (lub informację o liczbie wolnych miejsc) uszeregowane w kolejności alfabetycznej oraz najniższą liczbę punktów, która uprawnia do przyjęcia,

 

 

 

f) jeżeli po przeprowadzeniu postępowania rekrutacyjnego w szkole nadal pozostaną wolne miejsca, dyrektor szkoły przeprowadzi postępowaniu uzupełniające z wykorzystaniem systemu elektronicznego wspomagania rekrutacji, w terminie do 29 sierpnia,

 

 

 

g) szkolna komisja rekrutacyjno-kwalifikacyjna po każdym etapie rekrutacji sporządza i podpisuje protokoły postępowania rekrutacyjnego. 

 

 

 

§ 2

 

 

 

Ustala się następujący sposób przeliczania na punkty ocen z języka polskiego i trzech wybranych obowiązkowych zajęć edukacyjnych dla kierunków kształcenia w szkołach Zespołu:

 

Technikum

 

- technik mechanik – matematyka, zajęcia techniczne, język obcy,

 

- technik pojazdów samochodowych – matematyka, zajęcia techniczne, język obcy,  

 

- technik spedytor – geografia, informatyka, język obcy

 

- technik teleinformatyk – matematyka, język obcy, informatyka

 

- technik informatyk – matematyka, informatyka, język obcy,

 

- technik elektryk – matematyka, zajęcia techniczne, język obcy,

 

- technik elektronik – matematyka, język obcy, zajęcia techniczne

 

- technik mechatronik – matematyka, język obcy, zajęcia techniczne

 

- technik cyfrowych procesów graficznych – matematyka, informatyka, język obcy,

 

 

 

Zasadnicza Szkoła Zawodowa – matematyka, język obcy, zajęcia techniczne,

 

 

 

oraz wyników egzaminu przeprowadzanego w ostatnim roku nauki w gimnazjum, a także sposób punktowania innych osiągnięć kandydatów:

 

 

 

200 punktów - maksymalna liczba punktów możliwych do uzyskania w postępowaniu rekrutacyjnym za oceny z języka polskiego i trzech wybranych obowiązkowych zajęć edukacyjnych, a także za wyniki egzaminu przeprowadzanego w ostatnim roku nauki w gimnazjum (oraz za inne osiągnięcia kandydatów odnotowane na świadectwie), w tym:

 

 

 

  1. a)100 punktów - liczba punktów możliwych do uzyskania za oceny na świadectwie ukończenia gimnazjum z języka polskiego i trzech obowiązkowych zajęć edukacyjnych wskazanych przez szkołę oraz za inne osiągnięcia ucznia odnotowane na świadectwie ukończenia gimnazjum

 

 

 

- sposób przeliczania na punkty stopni z języka polskiego i trzech wybranych

 

obowiązkowych zajęć edukacyjnych wskazanych przez szkołę:

 

 

 

18 punktów – stopień celujący

 

14 punktów – stopień bardzo dobry

 

10 punktów – stopień dobry

 

  6 punktów – stopień dostateczny

 

 2 punktów – stopień dopuszczający

 

 

 

- sposób przeliczenia na punkty osiągnięć ucznia wymienionych na świadectwie ukończenia gimnazjum:

 

 

 

13 punktów – za tytuł finalisty w co najmniej jednym konkursie, którego program obejmuje w całości lub poszerza treści podstawy programowej co najmniej jednego przedmiotu, lub za tytuł laureata innego konkursu, organizowanych przez kuratora oświaty, co najmniej na szczeblu wojewódzkim – zasady organizacji tych konkursów określone zostały w rozporządzeniu Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 29 stycznia 2002r. w sprawie organizacji oraz sposobu przeprowadzania konkursów, turniejów i olimpiad (Dz.U. Nr 13, poz. 125).

 

 

 

Finalista lub laureat więcej niż jednego konkursu uzyskuje 13 punktów.

 

 

 

7 punktów – za tytuł finalisty w co najmniej jednym konkursie organizowanym przez kuratora oświaty – zasady organizacji tych konkursów i olimpiad określone zostały w rozporządzeniu Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 29 stycznia 2002r. w sprawie organizacji oraz sposobu przeprowadzania konkursów, turniejów i olimpiad (Dz.U. Nr 13, poz. 125).

 

 

 

Finalista więcej niż jednego konkursu uzyskuje 7 punktów. W przypadku przyznania 13 punktów nie przyznaje się 7 punktów

 

 

 

5 punktów niezależnie od liczby zawodów, w których kandydat brał udział, za uzyskane wysokie miejsce  – nagradzane lub honorowane zwycięskim tytułem – w zawodach wiedzy, artystycznych i sportowych organizowanych przez inne podmioty działające na terenie szkół co najmniej na szczeblu wojewódzkim lub ogólnopolskim,

 

 

 

2 punkty niezależnie od liczby zawodów, w których kandydat brał udział, za uzyskane wysokie miejsce – nagradzane lub honorowane zwycięskim tytułem – w zawodach wiedzy, artystycznych i sportowych organizowanych przez inne podmioty działające na terenie szkół co najmniej na szczeblu powiatowym (w przypadku przyznania 5 punktów za osiągnięcia na szczeblu wojewódzkim lub ogólnopolskim nie przyznaje się 2 punktów za osiągnięcia na szczeblu powiatowym),

 

 

 

2 punkty – za osiągnięcia w aktywności na rzecz innych ludzi, zwłaszcza w formie wolontariatu lub środowiska szkolnego,

 

 

 

2 punkty – za świadectwo ukończenia gimnazjum z wyróżnieniem,

 

 

 

do 6 punktów – za średnią arytmetyczną zaokrągloną do trzech miejsc po przecinku, uzyskaną z obowiązkowych zajęć edukacyjnych i dodatkowych zajęć edukacyjnych, wymienionych na świadectwie ukończenia gimnazjum oraz religii lub etyki ( w przypadku braku oceny z wymienionych wyżej zajęć edukacyjnych, zajęć tych nie uwzględnia się przy obliczaniu średniej arytmetycznej).

 

 

 

- przy obliczaniu średniej arytmetycznej przyjmuje się następujące wartości punktowe    dla stopni:

 

- 6 punktów – stopień celujący

 

- 5 punktów – stopień bardzo dobry

 

- 4 punkty – stopień dobry

 

- 3 punkty – stopień dostateczny

 

- 2 punkty – stopień dopuszczający,

 

 

 

  1. b)100 punktów – liczba punktów możliwych do uzyskania za egzamin przeprowadzany w ostatnim roku nauki w gimnazjum. Szczegółowe wyniki egzaminu wyrażone w skali procentowej dla zadań z zakresu:

 

- języka polskiego,

 

- historii i wiedzy o społeczeństwie,

 

- matematyki,

 

- przedmiotów przyrodniczych: geografii, biologii, chemii, fizyki,

 

- języka obcego nowożytnego na poziomie podstawowym,

 

 

 

należy przeliczać na punkty przyjmując współczynnik 0,2 (np. uczeń uzyskał z matematyki wynik  -70%, co daje w rekrutacji 14 punktów).

 

 

 

 

 

§ 3

 

 

 

Terminy, warunki i kryteria rekrutacji do szkół Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 im. Powstańców Warszawy w Mińsku Mazowieckim  na rok szkolny 2014/2015 zostały zawarte w Statucie Szkoły i przekazane do Wydziału Kształcenia Ponadgimnazjalnego i Ustawicznego Kuratorium Oświaty w Warszawie.

 

 

 

§ 4

 

 

 

Wykonanie zarządzenia powierza się Przewodniczącemu Szkolnej Komisji Rekrutacyjno  –  Kwalifikacyjnej.  

 

 

 

 

 

 

 

§ 5

 

 

 

Zarządzenie wchodzi w życie z dniem podpisania. 

 

 

 

 

Zmieniony: Piątek, 28 Luty 2014 16:22
 
Zespół Szkół Zawodowych nr 2 im. Powstańców Warszawy